آموزشی

راهنمای خرید جاروبرقی

یک جاروبرقی مناسب می‌تواند در تمیز کردن خانه آن هم به شکلی سریع، بسیار کمک‌کننده باشد. اما مطمئناً، در حین انجام کار مواردی هم باید توسط شما انجام شود، حتی اگر جاروبرقی رباتیک داشته باشید. اما با این حال کسی منکر این مسأله نیست که وجود جاروبرقی، کار نظافت را سریع و آسان می‌کند. به طور کلی انواع مختلفی از مدل‌های جاروبرقی از مدل‌های رباتی تا سطلی وجود دارند که با توجه به نوع محیط و نیازهای افراد قابل انتخاب هستند. بنابراین این راهنمای جامع آماده شده است تا به کمک آن بتوانید جاروبرقی مناسب را برای خانه‌ی خود انتخاب کنید.

چگونه یک جاروبرقی با کیفیت را بشناسیم؟

برای تعیین و بررسی اینکه جاروبرقی چقدر قابلیت پاک‌کنندگی دارد، باید مجموعه آزمایش‌های متفاوتی بر روی انواع مدل‌ها و بر اساس نوع طراحی آن‌ها انجام شود. به عنوان مثال، شما نباید انتظار داشته باشید که جاروبرقی ایستاده، دستی یا رباتیک قدرت تمیزکنندگی برابر با مدل‌های بزرگ و سطلی داشته باشند، اما مسلما همه‌ی آن‌ها نقاط مثبت و منفی مخصوص به خود را دارند.

متخصصین «Consumer Reports» اذعان دارند که برای اطلاع از عملکرد یک جاروبرقی فاکتورهای مختلفی از جمله، قابلیت پاک‌کنندگی گرد و خاک، میزان نگه‌داری زباله‌ها، کارکرد آسان و میزان صدای آن را در نظر بگیرید. از طرفی اگر جاروبرقی عملکرد خوبی داشته باشد، اما طول عمر بالایی نداشته باشد، نمی‌تواند گزینه‌ای با ارزش خرید بالا باشد. همچنین طبق داده‌های بررسی شده، جاروبرقی‌های سیم‌دار نسبت به مدل‌های بی‌سیم قابل اعتمادتر هستند که در ادامه این مطلب این فاکتورها را با جزئیات بیشتری بررسی خواهیم کرد.

۷ نکته که در هنگام خرید انواع جاروبرقی باید به آن توجه کنید!

جاروبرقی‌های امروزی دارای طیف وسیعی از طرح‌ها، اشکال و رنگ‌های جذاب هستند. البته در این میان باید توجه داشته باشید که آنچه بیش از همه مهم است این است که جاروبرقی چقدر عملکرد خوبی دارد. به یاد داشته باشید که یک نوع جاروبرقی خاص ممکن است ویژگی‌هایی داشته باشد که برای شما جذاب و فریبنده باشد، اما در کنار این موارد با نیازهای تمیز کردن شما هم مطابقت داشته باشد، در غیر اینصورت عاقلانه است که آن را کنار گذاشته و گزینه‌ی خرید دیگری را انتخاب کنید. بنابراین بهتر است که پیش از خرید هر نوع جاروبرقی‌ای نکات زیر را در نظر داشته باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *